Александра и Вељко представили робота АВА

> Ученици > Александра и Вељко представили робота АВА

Институт за физику, Природно-математичког факултета Универзитета у Крагујевцу, организовао је такмичење из области физике, медицине, електронике и информатике у суботу, 10. октобра 2020. године. На такмичењу учествовали су ученици Александра и Вељко Алексић, ученици одељења II3 из Електротехничке школе „Никола Тесла“ у Нишу, са наставником  Предрагом Шубаревићем као ментором.

Врло актуелни рад, под називом „Вишенаменски АВА Робот са УВ лампом за стерилизацију просторија и медицинског алата“, изазвао је велико интересовање свих учесника, јер су ученици развили робота АВА, али и апликацију преко које се робот може програмирати у било ком радном простору (апликација је доступна на Google Play Store-а са регистрованог налога _AVA_ DEVELOPER). Робот омогућава дезинфекцију простора и алата, без присуства човека, у контаминираним условима (погодно за употребу током пандемије КОВИД-19).  Изванредна идеја и још боље остварење комисија је наградила првим местом. Честитамо и надамо се да ће овај победнички тим бити овенчан још многима наградама.

Радио Копријан је написао текст поводом овог успеха наших ученика. Текст се налази на следећем линку.